Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
Rezervovat ubytování Rezervovat stůl v restauraci

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy - skanzen - Strážnice

Bzenecká 671, 696 62 Strážnice

Muzeum v přírodě, ve kterém jsou od r. 1981 návštěvníkům zpřístupněny areály moravských Kopanic, luhačovického Zálesí, Horňácka, vodních staveb, vinohradnických staveb a lučního hospodářství. Jedinečnost muzea, které představuje lidovou architekturu, způsob bydlení a života v zastoupených lokalitách, podtrhuje téma vinohradnictví, které je pro tento kraj typické. Expozice vinohradu s ukázkou pěstování vína od nejstarších... celý popis

Muzeum v přírodě, ve kterém jsou od r. 1981 návštěvníkům zpřístupněny areály moravských Kopanic, luhačovického Zálesí, Horňácka, vodních staveb, vinohradnických staveb a lučního hospodářství. Jedinečnost muzea, které představuje lidovou architekturu, způsob bydlení a života v zastoupených lokalitách, podtrhuje téma vinohradnictví, které je pro tento kraj typické. Expozice vinohradu s ukázkou pěstování vína od nejstarších dob po současnost, je jedinou svého druhu na území České republiky. Návštěvní sezóna je v průběhu roku obohacena o několik tématicky laděných pořadů, ve kterých se návštěvník může seznámit s tradičními lidovými řemesly, lidovými zvyky a obyčeji v průběhu kalendářního roku. Muzeum nabízí návštěvníkovi možnost poznání, zábavy i relaxace.

O objektu detailněji:

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici je muzeum v přírodě. Od roku 1981 jsou v něm návštěvníkům zpřístupněny objekty lidového stavitelství moravských Kopanic, luhačovického Zálesí, Horňácka, vodní stavby, vinohradnické stavby a seníky. Jedinečnost muzea, jež představuje lidovou architekturu, způsob bydlení a života v uvedených regionech, podtrhuje téma vinohradnictví, které je pro tento kraj typické. Expozice vinohradu s ukázkou pěstování vína od nejstarších dob po současnost je jedinou svého druhu na území České republiky. Návštěvní sezona je v průběhu roku obohacena o několik tematických pořadů zaměřených na poznání tradičních lidových řemesel, lidových zvyků a obyčejů v průběhu kalendářního roku. Naším cílem je nabídnout návštěvníkům nejen informace o tradiční kultuře, ale i zábavu a relaxaci.

Zajímavosti v cíli:

Bydlení a život na moravské vesnici, slovácké kroje, vinohradnictví a zemědělství, řemesla, interaktivní expozice, ukázky původních stavebních postupů, původní odrůdy plodin, domácí zvířata.

Doprovodné služby:

Prohlídka s průvodcem, volná prohlídka, zábavná prohlídka, prohlídka s degustací vína, prodejna řemeslných výrobků, občerstvení ve stylové restauraci.

Telefon: 518 332 173, 518 306 611
E-mail: skanzen@nulk.cz
Web: www.skanzenstraznice.cz, www.nulk.cz
Facebook: www.facebook.com/skanzen.Stra...
GPS: 48°54'14.87"N 17°18'46.08"E
170 m nad mořemPřidružené objekty

Zpět na informace o objektu
Souřadnice: 
 
 

Informace

Kategorie skanzen lidové architektury
Certifikáty a členství Cyklisté vítáni TOP výletní cíl jižní Moravy Turistická známka
Sloh lidová architektura (100%)
Služby akce na objednávku, bezplatné WiFi, občerstvení, prodej cyklistických a turistických map okolí, prodej drobností a suvenýrů, prodej turistických známek, úschovna zavazadel, WC
Jazyky personálu anglický, český, německý, ruský, slovenský
Akceptované platby faktura, hotově české koruny, hotově euro
Rok prvního zpřístupnění 1981
Vzdálenost od parkoviště 0 m (vlastní)
  • kapacita osobní: 50, zdarma
  • kapacita autobusy: 8, zdarma

Prohlídkové trasy / expozice

Popis Celkem je zde umístěno 64 objektů v terénu, který byl uměle modelován navážkami a vysazen zelení tak, aby odpovídal původnímu prostředí. Expozice situované do objektů seznamují návštěvníka se způsobem života a bydlení lidu jak v horských oblastech Slovácka, tak v úrodné části Pomoraví. Řemeslná výroba je zastoupena kovárnou z Lipova a tkalcovskou dílnou z Nové Lhoty na Horňácku.
Otevírací doba
(GMT +1)
  • květen, červen, září, říjen Út-Pá 9:00-16:00 (s průvodcem)
  • květen, červen, září, říjen So, Ne, státní a ostatní svátky (dny pracovního klidu) 9:00-17:00 (s průvodcem)
  • červenec, srpen Út-Ne, státní a ostatní svátky (dny pracovního klidu) 9:00-17:00 (samostatně nebo s průvodcem)

Před návštěvou objektu doporučujeme si pro jistotu ověřit aktuálnost otvírací doby na webových stránkách objektu či telefonicky u provozovatele.

uzavřeno Aktuálně uzavřeno dle otevírací doby
Doba prohlídky: 90 min.
Jazyky průvodce (anglický, český, německý, ruský, slovenský)
Výstavní obor regionální historie
Minimální / maximální počet osob na průvodce 45/45

Dostupnost

Vzdálenost od parkoviště 0 m (vlastní)
  • kapacita osobní: 50, zdarma
  • kapacita autobusy: 8, zdarma
Nejbližší vlakové zastávky
Nejbližší autobusové zastávky
Nejbližší letiště

Akce v objektu

Proběhlé akce

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007